آمریکا طالبان را به عدم پایبندی به تعهداتش متهم کرد

به گزارش وبلاگ اکسیژن، یک فرمانده ارشد آمریکایی سه شنبه طالبان را به عدم پایبندی به تعهداتش در توافق دوجانبه با آمریکا متهم کرده است.

آمریکا طالبان را به عدم پایبندی به تعهداتش متهم کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اکسیژن، فرمانده نیروهای تروریست آمریکایی در منطقه امروز سه شنبه طالبان را به عدم پایبندی به تعهداتش در توافقی که چند روز پیش میان دو طرف امضا شد متهم کرده است.

کنث مک کنزی که فرماندهی نیروهای ارتش آمریکا در منطقه غرب آسیا، بخش هایی از آفریقا و آسیای مرکزی را بر عهده دارد مدعی شده طالبان حملاتش را ادامه می دهد و به تعهداتش پایبند نبوده است.

مک کنزی که در جلسه ای در کنگره آمریکا صحبت می کرد گفت: لازم است طالبان به تعهدات خودش پایبند باشد. آنها دارند حملاتشان را ادامه می دهند. این حملات به سمت نیروهای ائتلاف نیست، در مراکز شهری نیست بلکه در گذرگاه های دورافتاده اتفاق می افتند.

وی در ادامه گفت: اما آن حملات اتفاق می افتند و با حرکت به سمت توافق مبتنی بر مذاکره و تعهداتی که آنها داده اند همخوانی ندارند.

ایالات متحده آمریکا 11 روز پیش توافقنامه ای با طالبان توافقنامه ای را به امضا رساند که راستا را برای خروج سربازان خارجی از خاک افغانستان هموار می سازد.

این توافقنامه در شهر دوحه، پایتخت قطر، از سوی زلمی خلیل زاد به عنوان نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان و ملا عبدالغنی برادر رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر به امضا رسید و وزیر خارجه ایالات متحده مایک پمپئو نیز شاهد این مراسم بود.

ایالات متحده تصریح کرده متعهد به کاهش تعداد نیروهای نظامی اش در افغانستان به 8600 نفر- از تعداد13000 نفر کنونی- طی 135 روز از زمان امضا این معاهده و از طریق همکاری با متحدینش در راستای کاهش شمار نیروهای ائتلاف در افغانستان در همین دوره زمانی، در صورت پایبندی طالبان به تعهداتش، خواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس

به "آمریکا طالبان را به عدم پایبندی به تعهداتش متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا طالبان را به عدم پایبندی به تعهداتش متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید