آیفون 11 و SE نیمی از فروش آیفون ها در سه ماهه سوم 2020 را به خود اختصاص دادند

به گزارش وبلاگ اکسیژن، بعد از معرفی آیفون SE در آن اندازه، این گوشی توانست خیلی زود توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده و فروش بسیار خوبی را هم تجربه کند. آیفون SE حتی در بازه ای در کشور کره جنوبی هم به پرفروش ترین محصول تبدیل شد. در کنار آن اما آیفون 11 هم توانست با قیمت عالی و عملکرد سخت افزاری بسیار خوب، پرفروش ترین گوشی نیمه اول سال 2020 لقب بگیرد. در جدیدترین گزارش منتشر شده هم شاهد این هستیم که آیفون 11 و آیفون SE توانستند نیمی از فروش آیفون های اپل در سه ماهه سوم را به خود اختصاص دهند. رکوردی که کمتر محصولی می تواند از خود به جای بگذارد.

آیفون 11 و SE نیمی از فروش آیفون ها در سه ماهه سوم 2020 را به خود اختصاص دادند

آیفون 11 و آیفون SE

به گزارش مؤسسه CIRP، آیفون SE توانست در کشور آمریکا، در بازه زمانی جولای - سپتامبر (11 تیر - 9 مهر) حدودا 22 درصد از فروش گوشی های اپل را به خود اختصاص دهد. این رکورد فوق العاده، نماینده کوچک اپل را بعد از آیفون 11 که به تازگی با 100 دلار کاهش قیمت، به 599 دلار رسیده، به پرفروش ترین گوشی آیفون در بازه زمانی یاده شده تبدیل کرده.

CIRP معتقد است یکی از دلایل محبوبیت بالای آیفون SE، استقبال آن دسته از کاربرانی بوده که از گوشی های قدیمی استفاده کرده و تمایلی به خرید مدل های گران قیمت نداشتند. از طرفی SE به دلیل بهره مندی از چیپ پرچم دار و قابلیت های متنوع، توانست حسابی در بین این افراد محبوبیت کسب کند. علاوه بر این ها، اپل تمام گوشی های خود را به مدت حدود 5 سال به روزرسانی نرم افزاری می کند که آیفون SE هم بخشی از آن هاست.

بیشترین فروش در بین آیفون ها مطابق انتظار به آیفون 11 تعلق دارد. محصولی که توانست 31 درصد از کل فروش آیفون ها را در بازه زمانی یاد شده به خود اختصاص دهد که رقم بسیار عجیب و فوق العاده ای است. از آنجایی که بعد از معرفی سری آیفون 12، اپل قیمت این گوشی را با 100 دلار کاهش به 599 دلار رساند، کاربران تمایل بیشتری به خرید آن پیدا کردند. به همین دلیل پیش بینی می شود عملکرد خوب آن در سه ماهه چهارم هم ادامه پیدا کند.

البته در بین آیفون های سری 12 هم دو محصول مقرون به صرفه و بسیار قدرتمند یعنی آیفون 12 و 12 مینی حضور دارند که با برچسب قیمتی 799 و 699 دلار می توانند بعد از مدت ها، به سلطه آیفون 11 در بازار پایان دهند.

آیفون 11 پرو و پرو مکس

در بین آیفون های سری 11، آیفون 11 پرو و پرو مکس در مجموع توانستند 33 درصد از فروش آیفون ها را به خود اختصاص دهند. یعنی عملکرد این دو در مجموع تنها 2 درصد بیشتر از آیفون 11 بوده! نکته جالب تر اما این جاست که بدانید آیفون XS و XS مکس که پرچم داران دو سال قبل اپل به حساب می آمدند، در مجموع در بازه زمانی مشابه در سال قبل تنها 10 درصد از سهم بازار را در اختیار داشتند.

البته نمی توان این موضوع را به برتری حتمی سری آیفون 11 در مقایسه با سری قبل نسبت داد چرا که این گوشی ها دقیقا در زمانی که باید راهی بازار شدند اما آیفون های 12 با تأخیر در عرضه روبرو شده و به همین خاطر سری 11 فرصت بیشتری برای خودنمایی داشتند. حتی حالا هم آیفون 12 پرو مکس و مینی راهی بازار نشده اند.

  • مقایسه دوربین آیفون SE 2020 با آیفون 11

آیفون 8

نکته جالب، فروش نسبتا خوب سری آیفون 8 است که توانستند با 8 درصد از سهم بازار، خود را به لیست پرفروش ترین های اپل در سه ماهه سوم سال جاری برسانند. تولید این گوشی ها اواسط ماه آوریل سال جاری متوقف شد اما همچنان در بسیاری از فروشگاه ها در دسترس قرار دارند. بنابراین با توجه به کاهش قیمت و البته عملکرد خوبی که دارند، هنوز هم مورد پسند کاربران هستند و می بینیم که درصد قابل قبولی را هم به خود اختصاص داده اند.

آیفون XR

در نهایت اما می رسیم به آیفون XR، محصولی که در سال های گذشته، عملکردی مشابه آیفون 11 داشت. یعنی قدرت سخت افزاری مناسب، قیمت معقول و فروش بالا. اما اکنون که دو سال از تولید این گوشی می گذرد (26 اکتبر سال 2018)، فروش آن به میزان قابل توجه و البته قابل پیش بینی افت داشته و به 6 درصد رسیده. با این حال هنوز شرایط این گوشی در بازارهای جهانی از آنچه که در آمریکا شاهد هستیم بسیار بهتر است.

علاوه بر فروش خوب آیفون ها، اپل توانسته وابستگی خود را به شرکت های مخابراتی و خرده فروشی ها هم به میزان محسوسی کاهش دهد. این شرکت از طریق فروشگاه خود، توانسته 21 درصد از فروش آیفون ها را به خود اختصاص دهد. در حالی که این مقدار اوایل سال جاری تنها 13 درصد بود.

این طور که به نظر می رسد، سه ماهه سوم سال جاری برای اپل به بهترین شکل ممکن سپری شد. این عملکرد موفقیت آمیز اما همچنان ادامه دارد و با توجه به استقبال خوب کاربران از گوشی های سری آیفون 12، گویا اپل در سال آینده به رقیبی جدی تر از همیشه برای شرکت های سازنده گوشی های هوشمند تبدیل خواهد شد.

  • سلطه آیفون ها بر بازار آمریکا؛ پرچم داران 2019 اپل همچنان در لیست پر فروش ترین ها

منبع: PhoneArena

منبع: دیجیکالا مگ

به "آیفون 11 و SE نیمی از فروش آیفون ها در سه ماهه سوم 2020 را به خود اختصاص دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیفون 11 و SE نیمی از فروش آیفون ها در سه ماهه سوم 2020 را به خود اختصاص دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید