اختصاص 120 غرفه به دستفروشان و بساط گستران

به گزارش وبلاگ اکسیژن، مقرر شده طرح انضباط شهری در خیابان حضرت ولیعصر(عج) با همکاری عوامل انتظامی ، یگان امداد و شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران اجرا شود.

اختصاص 120 غرفه به دستفروشان و بساط گستران

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 6، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه تهران درباره هدف از اجرا بیان نمود: هدف از اجرای طرح انضباط شهری برنامه ریزی برای جمع آوری و ساماندهی و استقرار دستفروشان و بساط گستران در یک مکان مشخص است.

علیرضا علی بخشی با بیان این که طرح، حدفاصل چهارراه ولیعصر(عج) تا تقاطع خیابان فاطمی و ولیعصر(عج) اجرا می شود، ادامه داد: دستفروشان می توانند بعد از برای استقرار این افراد 120 غرفه در خیابان برادران مظفر، نبش خیابان نکویی در نظر گرفته شده است.

به گفته معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 6 اگر بساط گستران و دستفروشان از این طرح استقبال کنند، قابلیت افزایش تا 200 غرفه وجود دارد.

بعد از ثبت نام متقاضیان در سامانه سامان بازار و شناسایی و احراز هویت نسبت به اسکان آنها اقدام می شود.

علی بخشی حضور دستفروشان به خصوص هنگام تاریکی هوا را موجب ایجاد بی نظمی و بی انضباطی دانست و گفت: دستفروشان علاوه بر اخلال در تردد شهروندان، برای کسب و کار افرادی که در این محور فعالیت دارند هم اخلال ایجاد می کنند.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 6 اظهار امیدواری کرد با اجرای این طرح که به صورت پایلوت در خیابان حضرت ولیعصر(عج) اجرا می شود، رضایت حداکثری شهروندان جلب شود.

او بیان نمود: در صورت موفقیت طرح، در بقیه نقاط از جمله میدان شهدای هفتم تیر، بلوار کشاورز، خیابان و میدان انقلاب اسلامی و نقاطی که بساط گستری، رواج بیشتری دارد، اجرا می شود.

علی بخشی درباه نحوه استقبال افراد از طرح گفت: ممکن است افراد بعد از استقرار در مکان در نظر گرفته شده با فضای در نظر گرفته شده مشکل داشته باشند یا تصور کنند با این جابه جایی میزان فروششان کمتر می شود.

به گفته معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 6 اطلاع رسانی به شهروندان انجام شده و افرادی که تمایل دارند از دستفروشان خرید کنند می توانند به محل استقرار آنها مراجعه کنند

بنابراین دستفروشان و بساط گستران از این لحاظ نگران نباشند.

او افزود: تجربه ثابت کرده اگر این بازارچه برپا شود و رسمیت پیدا کند با استقبال شهروندان و دستفروشان روبرو می شود. چه بسا برای آنها ارزش افزوده هم ایجاد کند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "اختصاص 120 غرفه به دستفروشان و بساط گستران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 120 غرفه به دستفروشان و بساط گستران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید