از چه راه هایی می توان به استرالیا مهاجرت کرد ؟

به گزارش وبلاگ اکسیژن، استرالیا یکی از کشورهایی است که هر ساله مهاجرین زیادی می پذیرد. در این مطلب قصد داریم شما عزیزان را با راه های مهاجرت و اقامت کشور استرالیا آشنا نماییم. تا سرانجام با ما همراه باشید.

از چه راه هایی می توان به استرالیا مهاجرت کرد ؟

آشنایی با راه های اقامت و مهاجرت به استرالیا

روش های اقامت و مهاجرت به استرالیا موضوع مورد بحث ماست. استرالیا برای شگفتی ها طبیعی و فضاهای باز گسترده در دنیا معروف است.

همچنین دارای سواحل، بیابان و جاهای دور افتاده متعددی است. استرالیا یکی از کشورهای شهرنشین دنیا است که به خوبی برای جاذبه های شهرستان های عظیم خود از جمله سیدنی، ملبورن، بریزبن و پرت شناخته شده است.

بهترین راه های اقامت و مهاجرت به استرالیا

اخذ اقامت تحصیلی استرالیا

صدور ویزای این کشور به دولت استرالیا وابسته نیست اما مستقلا توسط شرکت های بریتانیایی صورت می گیرد. ویزای استرالیا با هزینه کمتر و یا به صورت رایگان توسط دولت استرالیا در دسترس است و شما به طور مستقیم می توانید برای آن اقدام کنید.

شرایط سختی برای دارندگان ویزای دانشجویی تحمیل شده است، و هرگونه تخلف از این شرایط ممکن است به لغو ویزا منجر گردد.

بعضی از نمونه های شرایط ویزای دانشجویی و مهاجرت به استرالیا به وسیله تحصیل در زیر مشخص شده:

 • دانش آموز باید به صورت دوره ای حضور و غیاب را انجام دهد یا موارد مورد احتیاج را برآورده سازد و حفظ ثبت نام معتبر برای دوره انتخاب مطالعه ضروری است.
 • کار برای دانش آموزان (و وابستگان آن ها) امکان پذیر نیست. پس از اینکه آن ها مطالعات خود را شروع نموده اند، آن ها می توانند برای حقوق کار (محدود به 20 ساعت در هفته) اقدام نمایند.
 • دانش آموز باید با در آموزش و پرورش برای 12 ماه اول این دوره ثبت نام کند (و یا برای مدت زمان دوره ای در صورتی که البته برای کمتر از 12 ماه طول می کشد) در شرایط استثنایی احتیاج به ثبت نام نیست.
 • آدرس مسکونی دانش آموز (و هر گونه تغییر) باید به ارائه دهنده های آموزشی ظرف مدت 7 روز از ورود در استرالیا اطلاع داده گردد.

مهاجرت به استرالیا به وسیله تحصیل

اخذ اقامت استرالیا به وسیله ویزای کار

ارزیابی آنلاین برای افراد واجد شرایط بر روی سیستم امتیاز مهاجرت توسط وزارت مهاجرت به استرالیا و حفاظت از مرزها (DIBP) مشخص شده است. محاسبه ارزیابی نشان می دهد که آیا شما به اندازه کافی امتیاز جهت واجد شرایط بودن برای مهاجرت به استرالیا تحت یکی از کلاس های نیروی کار ماهر برای دریافت ویزا را دارید.

نتیجه مثبت موفقیت ویزا را تضمین نمی کند. به سادگی به معنی این است که شما تعداد لازم و یا حداقل نقاط مثبت و لازم را توسط وزارت مهاجرت به استرالیا و حفاظت از مرزها استرالیا (DIBP) ضروری است را دارا هستید یا خیر.

الزامات مورد احتیاج برای ویزای نیروی کار ماهر استرالیا برای مهاجرت به استرالیا به وسیله کار به توضیح زیر است:

 • سن شما باید زیر 50 سال باشد زمانی که شما درخواست را ارسال می کنید.
 • شما باید توانایی کافی در زبان انگلیسی برای کار در استرالیا (حداقل در سطح مناسب) را داشته باشید.
 • زمانی که شما درخواست معرفی به عنوان یک شاغل ماهر را می دهید، که متناسب با مهارت ها و صلاحیت خود را اعلام کنید. اشغال خود را باید در فهرست مشاغل ماهر ثبت کنید.
 • قبل از آن از شما خواسته می گردد می گردد که مهارت های خود را ارزیابی کنید و توسط مواردی ارزیابی صورت گیرد که توسط دولت استرالیا مشخص شده است برای ارزیابی اشغال معمولا شرایط خاصی مورد احتیاج خواهد بود.
 • شما باید از لحاظ سلامت خوب و معقول باشید و تمامی متقاضیان باید سلامت خود را توسط یک دکتر پانل و تحت معاینه پزشکی ارزیابی نمایند؛
 • شما باید شخصیت خوبی داشته باشید و این مورد به سرعت ارزیابی می گردد.

مهاجرت به استرالیا به وسیله کار

اخذ اقامت استرالیا به وسیله سرمایه گذاری

جدیدترین آمار نشان می دهد که ثبات اقتصادی استرالیا تا سال 2024 ادامه خواهد داشت. این ثبات اقتصادی موجب می گردد تا بسیاری تمایل به سرمایه گذاری در این کشور را پیدا نمایند.

یکی از سریع ترین روش های مهاجرت و اخذ اقامت استرالیا، اقامت استرالیا به وسیله سرمایه گذاری است. در صورتی که 1.5 میلیون دلار استرالیا را به نحوی در این کشور سرمایه گذاری کنید، می توانید اقامت موقت 4 ساله ای دریافت کنید که با رعایت شرایط و قوانین قابل تمدید به اقامت دائم خواهد بود.

مهاجرت به استرالیا به وسیله سرمایه گذاری

اخذ اقامت استرالیا به وسیله کارآفرینی

در کنار اقامت سرمایه گذاری یکی از بهترین روش های مهاجرت به استرالیا، اخذ اقامت استرالیا به وسیله کارآفرینی است. این روش نیز یکی از محبوبیت زیادی برای علاقه مندان زندگی در استرالیا برخوردار است. برای اخذ اقامت استرالیا به وسیله کارآفرینی باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • دارایی شما حداقل 800 هزار دلار استرالیا باشد که این دارایی شامل اموال منقول و غیر منقول می گردد.
 • سن متقاضی کمتر از 55 سال باشد.
 • گزارش های اقتصادی شامل گردش اقتصادی 2 ساله
 • ارائه مدارک معتبر که نشان دهنده سابقه کارفرمایی شما باشد. حداقل 2 سال سابقه کارفرمایی کافی ضروری است.
 • بیزنس پلن (برنامه کسب و کار) کامل

پس از ارائه مدارک بالا و تایید اداره مهاجرت استرالیا اقامت چهار ساله این کشور را برای خانواده خود نیز دریافت خواهید کرد. همچنین پس از ورود به این کشور برای راه اندازی کسب و کار خود اقدام کنید.

مهاجرت به استرالیا به وسیله کارآفرینی

اخذ اقامت استرالیا به وسیله نسبت خانوادگی

دولت استرالیا روش های آسان تری را برای والدین، فرزندان و همسران افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند، معرفی نموده است. شرایط مهاجرت به استرالیا به وسیله نسبت خانوادگی عبارتند از:

 • اگر والدین اقامت دائم استرالیا را داشته باشند، فرزندتان نیز می توانند به وسیله ویزای فرزند به استرالیا مهاجرت نمایند.
 • اگر فرزندتان اقامت دائم استرالیا اخذ نموده باشند والدین نیز می توانند به وسیله فرزندان به این کشور مهاجرت نمایند.
 • اگر همسر شما استرالیایی باشد و یا یا اقامت دائم استرالیا را داشته باشد، می توانید به وسیله ویزای ازدواج به این کشور مهاجرت کنید. ابتدا اقامت 2 ساله ای برای متقاضی صادر می گردد که قابل تبدیل به اقامت دائم خواهد بود.

برای اخذ اقامت این کشور باید به زبان انگلیسی مسلط باشید و امکان پرداخت هزینه های زندگی در این کشور را نیز داشته باشید یعنی بتوانید به مبلغی که سفارت مشخص نموده تمکن نشان دهید.

مهاجرت به استرالیا به وسیله نسبت فامیلی

اخذ اقامت استرالیا به وسیله ویزای بازنشستگی

استرالیا امکان اخذ اقامت را برای بازنشستگان را نیز فراهم نموده است. این ویزا برای افرادی صادر می گردد که بالای 55 سال سن داشته و به مبلغ مشخصی در این کشور سرمایه گذاری نموده اند.

اقامت استرالیا به وسیله بازنشستگی در ابتدا به صورت موقت صادر می گردد که قابل تمدید خواهد بود در صورتی که متقاضی قوانین را رعایت کند می تواند برای اخذ اقامت دائم درخواست بدهد.

مهاجرت به استرالیا به وسیله ویزای بازنشستگی

اخذ اقامت استرالیا به وسیله ازدواج

اگر شما با یک شهروند (citizen) و یا دارنده اقامت دائم (pr) نامزد کنید طبق قوانین استرالیا می توانید درخواست ویزای ازدواج بدهد (ویزای 130) و وقتی وارد خاک استرالیا می شوید و ازدواج می کنید در خواست ویزای همسری (panrtner) می دهید.

ضروری است که ازدواج شما حداکثر 9 ماه پس از ورودتان به استرالیا صورت بگیرد. بعد از ثبت ازدواج شما می توانید درخواست اقامت دائم (pr) بدهید. بعد از ازدواج اگر صاحب فرزند شوید فرزند شما شهروند استرالیا محسوب خواهد شد.

مدارک لازم برای اخذ اقامت استرالیا به وسیله ازدواج عبارتند از:

 • تمامی شرایط و مدارک لازم جهت درخواست PR یا اقامت دائم
 • سند ازدواج و تایید و ثبت شده

مهاجرت به استرالیا به وسیله ازدواج

منبع: مجله دلگرم

به "از چه راه هایی می توان به استرالیا مهاجرت کرد ؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از چه راه هایی می توان به استرالیا مهاجرت کرد ؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید