بازداشت وزیر دفاع پیشین مکزیک به اتهام قاچاق مواد مخدر در لس آنجلس

به گزارش وبلاگ اکسیژن، سالوادور سی ینفوئگوس، وزیر دفاع پیشین مکزیک که به مدت شش سال سمت فرماندهی کل نیرو های مسلح این کشور را در دوران ریاست جمهوری انریکه پنیا نیتو بر عهده داشت، به اتهام قاچاق مواد مخدر و پولشویی در فرودگاه بین المللی لس آنجلس بازداشت شد.

بازداشت وزیر دفاع پیشین مکزیک به اتهام قاچاق مواد مخدر در لس آنجلس

به گزارش یورونیوز؛ این خبر را منابع آمریکایی و مکزیکی روز پنجشنبه 15 اکتبر (24 مهر) اعلام کردند. خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از دو فرد مطلع از این رویداد که خواستند نام شان فاش نشود، نوشت که سیان فوئگوس با حکم اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا به بازداشتگاه منتقل شده است. یکی از این افراد گفته است که این حکم در پیوند با اتهام وزیر پیشین مکزیکی به دست داشتن در قاچاق مواد مخدر و نیز اتهامات مربوط به پولشویی بوده است.

اداره مبارزه با مواد مخدر ایالات متحده آمریکا هنوز در این زمینه اظهار نظری نکرده است، اما مارسلو ابرارد، وزیر امور خارجه مکزیک، در حساب توئیتر خود نوشت که کریستوفر لاندائو، سفیر آمریکا در مکزیکوسیتی وی را از دستگیری ژنرال بازنشسته مکزیکی مطلع کرده و گفته که سی ینفوئگوس حق دریافت کمک کنسولی را دارد.

سیانفوئگوس ظاهرا هنگامی که به همراه خانواده اش وارد فرودگاه لس آنجلس شد، دستگیر شده است. اعضای خانواده وی آزاد شدند و خود او را به بازداشتگاه متروپولیتن بردند.

ژنرال سالوادور سی ینفوئگوس از سال 2-12 تا 2018 وزیر دفاع مکزیک بود. از زمان دستگیری یک مقام ارشد امنیتی دیگر مکزیک در سال 2019 در تگزاس، او بالاترین مقام کابینه سابق مکزیک است که به اتهام قاچاق در آمریکا دستگیر می شود. آن مقام، گارسیا لونا نام دارد که در زمان رئیس جمهور پیشین مکزیک، فیلیپه کالدرون خدمت می کرد، در دادگاه اتهام قاچاق مواد مخدر را نپذیرفت.

وزارت دفاع مکزیک هنوز به بازداشت سیانفوئگوس 72 ساله واکنشی نشان نداده است. کابینه پیشین مکزیک به فساد معروف است و تا کنون چند نفر از آعضا آن به فساد متهم شده اند. اما نیرو های مسلح و ارتش از معدود نهاد های عمومی مکزیک در آن دوره بود که کمتر به فساد آلوده شده بودند. آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهور فعلی مکزیک قول داده است که به موضوع فساد و قانون شکنی در دولت های گذشته رسیدگی کند.

منبع: فرارو

به "بازداشت وزیر دفاع پیشین مکزیک به اتهام قاچاق مواد مخدر در لس آنجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت وزیر دفاع پیشین مکزیک به اتهام قاچاق مواد مخدر در لس آنجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید