تشکیل کمیته تخصصی برای تأمین مالی معادن کوچک از طریق بورس

به گزارش وبلاگ اکسیژن، مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس از تشکیل کمیته تخصصی برای بررسی تامین مالی معادن کوچک از طریق بورس خبر داد.

تشکیل کمیته تخصصی برای تأمین مالی معادن کوچک از طریق بورس

به گزارش گروه مالی وبلاگ اکسیژن، سید رضا بزرگی گفت: حال بررسی راهکار های مناسب استفاده از ابزار بورس برای تامین مالی طرح احیا، نوسازی و توسعه معادن کوچک مقیاس معادن هستیم و امیدواریم با استفاده از منابع موجود و قدرت بازار بورس بتوان محدوده های معدنی غیرفعال و راکد را تامین مالی کرد.

وی با بیان اینکه این اقدام با موضوع خانه معدن ایران، اتاق بازرگانی ایران و مسئولان بورس در حال پیگیری است، ادامه داد: در صورت فراهم شدن شرایط تامین مالی این طرح از طریق بورس، در عین ایجاد یک تابلوی اطلاع رسانی در بازار بورس به طور شفاف، زمینه اشتغال و تولید در مناطق کمتر توسعه یافته و نیز ثروت آفرینی، رشد مالی و عدالت اجتماعی در کشور فراهم خواهد شد.

*انعقاد تفاهم نامه با شرکت های بزرگ معدنی

مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با اشاره به راهکار های دیگر تامین مالی این طرح گفت: از جمله این راهکارها، انعقاد تفاهم نامه های سه جانبه با شرکت های بزرگ معدنی مصرف کننده مواد معدنی (معدنی و صنعتی گل گهر، معدنی و صنعتی چادرملو، صنایع ملی مس ایران، فولاد خوزستان) و صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی است.

وی ادامه داد: این اقدام، ابتکاری جدید برای استفاده از اعتبار آن شرکت ها برای تامین مالی و تضمین آن توسط صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی است. از نقاط قوت آن، اتصال معدن دار و مصرف کننده ماده معدنی با اتکای 100 درصدی بخش خصوصی بدون نیاز به تامین اعتبار دولتی است.

بزرگی با اشاره به شناسایی صنایع مصرف کننده مواد معدنی به عنوان یکی از روش های تامین مالی این طرح، شرح داد: در طرح مذکور، صنایعی که مصرف کننده خوراک عمده معادن خاص هستند شناسایی شده و از این طریق، مشارکت و تامین مالی صورت می گیرد.

وی افزود: تا به امروز بیش از 100 مجموعه درخواست خود در طرح ثبت و اعلام آمادگی کرده اند.

*مشارکت معدن داران با شرکت های فعال صنایع معدنی و شرکت های تامین مالی

مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با اشاره به مشارکت معدن داران با شرکت های فعال صنایع معدنی و شرکت های تامین مالی گفت: این روش، ساده ترین راهکار تامین مالی در بخش معدن است و در آن، برنامه هایی در نظر گرفته شده تا افراد حقیقی و حقوقی، منابع مالی خود را در این بخش سرمایه گذاری کرده و امنیت سرمایه گذاران نیز حفظ شود.

وی افزود: در این روش، فرآیند های پیچیده و محدودیت های اداری و سازمانی کاهش یافته و تامین مالی در همه بخش های فرآیند معدنکاری از جمله سرمایه در گردش، در زمان کوتاه تری میسر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تشکیل کمیته تخصصی برای تأمین مالی معادن کوچک از طریق بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل کمیته تخصصی برای تأمین مالی معادن کوچک از طریق بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید