خبرنگاران اریتره 38 صیاد یمنی را آزاد کرد

به گزارش وبلاگ اکسیژن، تهران- خبرنگاران- یک مقام در وزارت شیلات یمن بامداد یکشنبه گفت که مقام های اریتره 38 صیاد یمنی را که پیش تر توسط ائتلاف سعودی در آب های این کشور ربوده شده بودند، آزاد کردند.

خبرنگاران اریتره 38 صیاد یمنی را آزاد کرد

به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، این مقام یمنی که نامش ذکر نشده است، گفت: صیادان آزاد شده پیش تر توسط نیروهای اماراتی ربوده و شکنجه شدند و قایق های ماهیگیری و تجهیزات آنها توقیف شده بود.

این مقام دولت نجات ملی یمن افزوده است: وزارت شیلات حق قانونی خود برای شکایت از کشورهایی که به صیادان یمنی در آب های منطقه ای تعرض کردند به عنوان یکی از اشکال جنایت جنگی محفوظ می داند.

وزارت شیلات دولت نجات ملی یمن دی ماه گذشته اعلام نموده بود که نیروهای ائتلاف سعودی 17 ماهیگیر یمنی در جزیره حنیش در استان الحدیده واقع در غرب یمن را بازداشت نموده اند.

ائتلاف سعودی 12 اردیبهشت ماه گذشته نیز 150 ماهیگیر یمنی را در جنوب غربی جزیره الطرفه از توابع شهرستان الدریهمی در جنوب الحدیده، ربوده بود.

جنبش انصارالله یمن این اقدام ائتلاف سعودی را خلاف توافق نامه صلح استکهلم سوئد می داند.

متجاوزان سعودی در صدد هستند منابع درآمد قشرهای مختلف مردم یمن از جمله ماهیگیران را نابود نمایند تا شاید بتوانند به زعم باطل خود آنان را به زانو در آورند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران اریتره 38 صیاد یمنی را آزاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اریتره 38 صیاد یمنی را آزاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید