خبرنگاران شتاب ساماندهی و توسعه روستای تیس چابهار با همت دولت

به گزارش وبلاگ اکسیژن، چابهار- خبرنگاران- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار گفت: شتاب در ساماندهی و توسعه زیرساخت های روستای تیس با همت دولت و کوشش های مسوولان به ویژه بنیادمسکن انقلاب اسلامی شروع شد.

خبرنگاران شتاب ساماندهی و توسعه روستای تیس چابهار با همت دولت

عبدالرحیم کردی روزشنبه در نشست ساماندهی روستای تیس با حضور مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: برگزاری این نشست شروعی بر شتاب بخشیدن به طرح توسعه روستای تیس است.

وی اضافه کرد: مرحله دوم عملیات اجرایی آبرسانی روستای تاریخی تیس نیز از نیمه دوم تیرماه جاری شروع می گردد.

رییس هیات مدیره منطقه آزاد چابهار گفت: به منظور توسعه صنعت توریسم، ضوابط گردشگری تاریخی برای الگوی معماری بنای روستای تیس تهیه خواهد شد.

وی بیان نمود: تسریع در اجرای پروژه های روستای تیس از جمله آبرسانی، خدمات فنی و مهندسی، انجام فرایند صدور سند مالکیت، بازسازی وبازسازی آثارتاریخی مورد تاکید است و امیدواریم بعد از سالها شاهد ساماندهی این روستای تاریخی باشیم.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: قانون افزایش محدوده منطقه آزاد چابهار ابلاغ شده و برای همین منظور امکان سنجی در زمینه توسعه همکاری با بنیاد مسکن استان در پروژه های 32 روستایی در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سیستان وبلوچستان نیز باتشریح اقدامات بنیاد درجنوب بلوچستان ونگاه ویژه بنیاد در بازسازی و ساخت خانه های روستایی که براثر سیل سال گذشته اتفاق افتاده بود گفت: بنیاد مسکن آمادگی کامل دارد تا با تعامل و هماهنگی منطقه آزادچابهار در اجرای پروژه ها در روستاهای منطقه فعالیت کند.

سیدخلیل منبتی اضافه کرد: مشارکت دادن مردم در اجرای پروژه ها برای بنیاد مسکن از اهمیت ویژه ای برخوردار است و امروزه مردم بخاطر اعتماد به بنیاد مشارکت حداکثری دارند و خودشان برای اجرای عملیات در روستاها پیشقدم هستند.

وی گفت: بابرنامه ریزی صورت گرفته در راستای حفظ وصیانت از اراضی و با حضور گشت اراضی بنیاد امروز هیچ گونه ساخت وساز غیرمتعارف وغیرفنی درروستای تیس وجود ندارد.

به گزارش وبلاگ اکسیژن مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی همچنین از فرایند اجرا پروژه ها در روستای تیس بازدید و با مردم و معتمدان این روستا ملاقات و گفت وگو کرد.

تیس تنها روستای محدوده منطقه آزاد چابهار در 10 کیلومتری مرکز شهر چابهار واقع شده است.

چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان در 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان واقع شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران شتاب ساماندهی و توسعه روستای تیس چابهار با همت دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شتاب ساماندهی و توسعه روستای تیس چابهار با همت دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید