خبرنگاران مردم از ازدحام خودداری و فاصله اجتماعی را رعایت نمایند

به گزارش وبلاگ اکسیژن، اردبیل - خبرنگاران - ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در استان اردبیل روز پنجشنبه در اطلاعیه ای با اشاره به شرایط بحرانی ناشی از آغاز موج سوم بیماری کرونا و تداوم چند هفتگی شرایط قرمز استان اردبیل نسبت به ازدحام و بی توجهی به فاصله گذاری اجتماعی از سوی مردم هشدار داد.

خبرنگاران مردم از ازدحام خودداری و فاصله اجتماعی را رعایت نمایند

به گزارش وبلاگ اکسیژن ، در بخشی از این اطلاعیه آمده است: در 15 روز گذشته شاهد ابتلای حدود 900 نفر از اهالی استان و بستری شدن 500 نفر با شرایط حاد و نیر فوت 50 نفر از آنها بودیم.

این ستاد با تاکید بر لزوم توجه مردم استان بویژه در شهرستان های اردبیل ، مشگین شهر و خلخال به رعایت پروتکل های بهداشتی خواهان رعایت فاصله گذاری اجتماعی ، استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی نماینده و شستشوی مرتب دست ها شد و از محدودیت امکانات بیمارستانی و آغاز فصل پاییز و احتمال بسیار بالای اختلاط بیماری های فصلی و آنفلوآنزا با کرونا و تشدید آثار سوء بیماری خبرداد.

این ستاد به مردم توصیه کرد از برگزاری هرگونه مراسم تجمعی و دسته جمعی اعم از مذهبی ، جشن ، سرور و همراهی با برگزیدگان ورزشی در اماکن و فضاهای شهری ، منازل و محیط های سربسته خودداری نمایند.

ادارات و اصناف بویژه صنوف مرتبط با تغذیه و بانک ها نیز ملزم به رعایت کامل و بی قید و شرط پروتکل های بهداشتی ابلاغی شده اند.

این اطلاعیه افزوده است: وسایط نقلیه عمومی بویژه تاکسی ها باید از سوار کردن مسافر بر خلاف ضوابط پروتکل (فاقد ماسک) یا سوار کردن تعداد بیشتر از اعلامی پرهیز نمایند.

ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در استان اردبیل با تاکید بر لزوم ممنوعیت برگزاری هرگونه تجمعات از اتحادیه ها ، اصناف ، ادارات ، شبکه بهداشت و نیروی انتظامی استان نیز خواسته است نسبت به رعایت موارد اعلامی نظارت و اهتمام لازم و کامل را معطوف نمایند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران مردم از ازدحام خودداری و فاصله اجتماعی را رعایت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مردم از ازدحام خودداری و فاصله اجتماعی را رعایت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید