خبرنگاران 31 اردیبهشت ماه آخرین فرصت سرمایه گذاری در صندوق اقتصادی یکم

به گزارش وبلاگ اکسیژن، اهواز-خبرنگاران- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان گفت: مهلت ثبت نام در صندوق سرمایه گذاری اقتصادی یکم (ETF) تا 31 اردیبهشت ماه جاری است.

خبرنگاران 31 اردیبهشت ماه آخرین فرصت سرمایه گذاری در صندوق اقتصادی یکم

به گزارش وبلاگ اکسیژن محسن کاویانی سه شنبه در جمع وبلاگ اکسیژن بیان نمود: هر ایرانی دارای کدملی حتی در صورت اقامت در کشورهای دیگر بدون محدودیت سنی می تواند تا 31 اردیبهشت ماه جاری با حداقل یکصد هزار ریال و حداکثر 20 میلیون ریال سرمایه نسبت به پذیره نویسی در این صندوق اقدام کند.

وی گفت: در این مرحله از نام نویسی با توجه به تأکید دولت مبنی بر مردمی شدن اقتصاد تنها افراد حقیقی مجاز به ثبت نام هستند.

کاویانی ادامه داد: بازار بورس یک بازار شناور است و دولت می توانست به وسیله آن اقدام کند ولی چون هدف تشکیل صندوق مردمی شدن اقتصاد و دسترسی سریعتر مردم به بازار سرمایه است، دولت سهام خود را به وسیله ETF ارائه داده است و برای خرید سهام در بورس احتیاج به دریافت کد سهام از سامانه سجام است ولی برای خرید سهم از این صندوق داشتن کدملی کفایت می نماید.

وی اضافه نمود: مردم علاقمند به خرید سهام از این صندوق می توانند با مراجعه به 13 بانک از جمله ملی، سپه، مسکن، کشاورزی، رفاه، صادرات، پارسیان، پاسارگارد، اقتصاد نوین، ملت، تجارت و صندوق قرض الحسنه مهر ایران و یا غیرحضوری نسبت به خرید خود اقدام نمایند.

وی گفت: خرید با استفاده از اپلیکیشن آپ و سامانه های الکترونیکی بانک ها نیز امکان پذیر است.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان بیان نمود: از ابتدای امسال مطرح شدن بحث صندوق یکم و سهام عدالت با هم تلاقی داشت ولی هیچ ارتباطی با هم ندارند.

وی گفت: سهام عدالت قبلا به حدود 50 میلیون نفر از مردم تعلق گرفته بود که در آینده نزدیک مدیریت این سهام به خود مردم واگذار می گردد.

وی با اشاره به واریز سوددهی صندوق از شرکت های کارگزار به حساب مردم بیان نمود: خرید سهام از این صندوق دارای ریسک سرمایه گذاری بسیار پایینی است و یک سود تضمینی خوبی را می توان برای مردم متصور شد.

کاویانی با اشاره به اینکه سهام این صندوق متعلق به دولت است، بیان نمود: شرکت های بورسی خوزستان هم اگر قصد سرمایه گذاری داشته باشند، سراغ بانک های عامل همین صندوق می فرایند، پس سهام ارزشمندی در صندوق واقع شده است ولی دولت فروش آن را برای اشخاص حقیقی مجاز دانسته است.

وی ادامه داد: نماد صندوق برای پذیرش به وسیله کارگزاری ها نیز دارایی یکم است که افراد دارای کد بورسی می توانند تا مهلت مقرر (31 اردیبهشت) همه روزه از ساعت 14 تا 16 نسبت به خرید سهام اقدام نمایند ومتقاضایان برای فروش سهام نیز از دو ماه بعد خرید می توانند با دریافت کد احراز هویت نسبت به اخذ کد بورس و بعد فروش اقدام نمایند.

کاویانی بیان نمود: زمان شروع پذیره نویسی از 14 اردیبهشت ماه شروع شد و زمان خاتمه آن نیز 31 اردیبهشت ماه مشخص شده است.

وزارت امور اقتصادی و دارایی به نمایندگی از دولت و در راستای اجرای تبصره 2 قانون بودجه 99 میخواهد که به جامانده سهام خود را در صندوق واسطه گری یکم متشکل از سه بانک ملت، تجارت و صادرات و دو بیمه البرز و اتکایی امین واگذار کند.

صندوق سرمایه گذاری اقتصادی یکم یا همان ETF با هدف جمع آوری نقدینگی های خرد و آشنایی مردم با بازار سرمایه که بین دیگر بازارهای اقتصادی سود خوبی هم داشته از دیگر اهداف تشکیل این صندوق هستند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 31 اردیبهشت ماه آخرین فرصت سرمایه گذاری در صندوق اقتصادی یکم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 31 اردیبهشت ماه آخرین فرصت سرمایه گذاری در صندوق اقتصادی یکم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید