خبرنگاران 34 میلیون متر مکعب ذخیره آب در سدهای تهران افزایش یافت

به گزارش وبلاگ اکسیژن، تهران- خبرنگاران- مدیر دفتر بهره برداری از تاسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه ای تهران گفت: درحال حاضر 948 میلیون متر مکعب آب در پشت سدهای پنجگانه تهران ذخیره شده است که در مقایسه با سال گذشته 34 میلیون متر مکعب افزایش را نشان می دهد.

خبرنگاران 34 میلیون متر مکعب ذخیره آب در سدهای تهران افزایش یافت

محمد شهریاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ اکسیژن گفت: در روز مشابه سال گذشته 914 میلیون متر مکعب آب در دریاچه سدهای امیر کبیر، لتیان، طالقان، لار و ماملو ذخیره شده بود.

وی با اشاره به حجم ورودی سدهای پنجگانه تهران از ابتدای سال آبی جاری (از اول مهرماه سال 98 تا کنون) گفت: یک میلیارد و 79 میلیون متر مکعب آب در این مدت وارد مخازن سدهای تهران شده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته که یک میلیارد و 176 میلیون متر مکعب بوده است کاهش هشت درصدی را نشان می دهد.

مدیر دفتر بهره برداری از تاسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه ای تهران ادامه داد: شرایط فعلی ذخیره آب سد امیر کبیر 166 میلیون متر مکعب، سد لتیان 53 میلیون متر مکعب، سد لار 103 میلیون متر مکعب، سد طالقان 402 میلیون متر مکعب و سد ماملو 224 میلیون متر مکعب است.

وی همچنین از افزایش 17 درصدی میزان حجم ریزشهای جوی در سال آبی جاری (از اول مهرماه سال 98 تا 15 اردیبهشت ماه) در مقایسه با سال آبی گذشته اطلاع داد.

شهریاری افزود: بارش های سال جاری نسبت به متوسط بلند مدت(50 سال) 74 درصد افزایش یافته است.

مدیر دفتر بهره برداری از تاسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه ای تهران با توجه به حساسیت های مدیریت مخازن سدهای استان تهران در فصل آبگیری و احتمال افزایش میزان خروجی سدها و همچنین پیش بینی سیلاب های محتمل بهاری بدلیل بارش های رگباری و طغیان رودخانه ها و جاری شدن سیل،از شهروندان خواست که از تردد و اطراق در حاشیه رودخانه ها جدا خودداری نمایند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 34 میلیون متر مکعب ذخیره آب در سدهای تهران افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 34 میلیون متر مکعب ذخیره آب در سدهای تهران افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید