درگذشت خلبان همرزم چمران و صیاد شیرازی و هم پرواز شیرودی و کشوری ، او طلایه دار پرواز عملیاتی با بالگرد کبرا بود

به گزارش وبلاگ اکسیژن، استاد خلبان سرهنگ حاج غلامحسن ساعد، طلایه دار پرواز عملیاتی و آموزشی با بالگرد جنگنده کبرا عصر پنجشنبه ششم شهریور ماه به دلیل بیماری در بیمارستان سیدالشهدا(ع) اصفهان، دعوت حق را لبیک گفت و به لقاءالله پیوست.

درگذشت خلبان همرزم چمران و صیاد شیرازی و هم پرواز شیرودی و کشوری ، او طلایه دار پرواز عملیاتی با بالگرد کبرا بود

به گزارش وبلاگ اکسیژن به نقل از ایرنا، استاد خلبان سرهنگ حاج غلامحسن ساعد از خلبانان پیشکسوت هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران و حماسه ساز خوشنام سال های دفاع مقدس، در عملیات مختلف همچون مرصاد، نصر، آزادسازی نفت شهر، میمک، نوسود، پاوه، صالح آباد، سردشت و مریوان و همچنین اسکورت ستون نیروهای خودی در غرب کشور، حضوری موثر داشت.

این خلبان شجاع همرزم شهیدان چمران، صیاد شیرازی و هم پرواز شهیدان شیرودی، کشوری و سهیلیان از حماسه سازان دوران دفاع مقدس بود.

استاد خلبان سرهنگ حاج غلامحسن ساعد در عملیات بازی دراز در پادگان سرپل ذهاب همرزم مستقیم شهید شیرودی و از حماسه سازان این عملیات بود.

وی بعد از سال های رزم، تجربیات و دانش خود را به منظور تربیت نسل جدید خلبانان ایرانی به کار گرفت و کارنامه ای درخشان از خود برجا گذاشت.

حاج غلامحسین ساعد در کنار رزم آوری در امور خیر و فرهنگی نیز پیشگام و از اعضای هیات امنای مسجد المهدی شهرک قدس اصفهان بود.

وی از سال 1351 بعنوان یکصد و هشتمین خلبان هوانیروز ارتش در اصفهان، پرواز خود را شروع کرد و تا سال 1399 از پرواز با جنگنده کبرا خسته نشد و رکورد جهانی بیشترین پرواز با این بالگرد را از خود به یادگار گذاشت.

مراسم وداع با پیکر این استاد خلبان حماسه ساز میهن اسلامی، آدینه هفتم شهریور در مسجد المهدی (عج) شهرک قدس اصفهان برگزار و سپس پیکرش به استان آذربایجان منتقل خواهد شد.

استاد خلبان غلامحسن ساعد فرزند شهرستان میان دوآب آذربایجان بود.

منبع: همشهری آنلاین

به "درگذشت خلبان همرزم چمران و صیاد شیرازی و هم پرواز شیرودی و کشوری ، او طلایه دار پرواز عملیاتی با بالگرد کبرا بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگذشت خلبان همرزم چمران و صیاد شیرازی و هم پرواز شیرودی و کشوری ، او طلایه دار پرواز عملیاتی با بالگرد کبرا بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید