دیدار مکرون با خواننده معروف قبل از دیدار با مقام های لبنان، عکس

به گزارش وبلاگ اکسیژن، امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه که دوشنبه شب برای پیگیری اصلاحات در لبنان وارد این کشور شد اولین ملاقات خود در این کشور را با فیروز، خواننده سرشناس انجام داد.

دیدار مکرون با خواننده معروف قبل از دیدار با مقام های لبنان، عکس

به گزارش وبلاگ اکسیژن، به نقل از یورونیوز، نهاد ودیع حداد، 85 ساله که با نام هنری فیروز شناخته می گردد یکی از معدود چهره هایی است که بیشتر لبنانی ها برای او احترام قائل هستند. فیروز طی سالهای اخیر به ندرت در انظار عمومی ظاهر شده بود.

این در حالی است که بسیاری از لبنانی ها هنوز به ترانه های او گوش می دهند. وی همچنین یکی از شناخته شده ترین خواننده ها در کشورهای عربی است. به همین دلیل تصمیم امانوئل مکرون برای دیدار با فیروز در جریان سفر خود اقدامی نمادین با هدف تاکید بر هویت لبنان و جامعه مدنی این کشور محسوب می گردد.

رئیس جمهوری فرانسه پس از ورود به بیروت مستقیما به منزل فیروز در الرابیه، واقع در حومه شمالی پایتخت لبنان رفت. این دیدار بنا به درخواست فیروز بدون حضور وبلاگ اکسیژن انجام شد.

فیروز که در فرانسه نیز چهره ای محبوب است تا به امروز چند کنسرت در این کشور برگزار نموده است.

سفر امانوئل مکرون به لبنان دومین سفر او به این کشور طی یک ماه اخیر محسوب می گردد. رئیس جمهوری فرانسه اولین رهبر خارجی بود که پس از انفجار مهیب در بندر بیروت به لبنان رفت.

امانوئل مکرون در جریان سفرش به لبنان یک اصله نهال سدر نیز غرس کرد. این اقدام نمادین رئیس جمهوری فرانسه در راستای گرامیداشت صدمین سالگرد تشکیل کشور لبنان انجام شد. درخت سدر لبنانی نماد این کشور محسوب می گردد و از تصویر آن در پرچم لبنان نیز استفاده شده است.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "دیدار مکرون با خواننده معروف قبل از دیدار با مقام های لبنان، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار مکرون با خواننده معروف قبل از دیدار با مقام های لبنان، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید