راهنمای خرید ناهار از سوپرمارکت

به گزارش وبلاگ اکسیژن، قبل از شیوع کرونا و کساد شدن کار رستوران ها هم بازار غذا های آماده سوپرمارکتی در حال رونق پیدا کردن بود، اما بعد از شیوع کرونا، برند های مختلف فراوری غذا های آماده مخصوصا ساندویچ های یخچالی توسعه زیادی پیدا کرد.

راهنمای خرید ناهار از سوپرمارکت

به گزارش روزنامه هفت صبح، در این میان برند های فراوری کننده این مدل غذا ها آغاز به ایجاد یک تغییر در فراوریاتشان کردند و به سمت محصولاتی رفتند که نه تنها به صورت سرد امکان مصرف داشته باشند بلکه گرم شدنی هم باشند مثل انواع ساندویچ های مرغ با چاشنی های مختلف. حالا یخچال های سوپرمارکت ها با انواع برند های مربوط به غذا های آماده ساندویچی پرشده اند. ما به ویژگی های هر کدام از آن ها نگاهی انداخته ایم.

پیشکسوت ساندویچ های آماده

اسم کلاب حتما به گوشتان خورده که دقیقا همان کلمه ای است که در زبان انگلیسی برای ساندویچ های ترکیبی نان تست و ژامبون استفاده می گردد و وقتی این ساندویچ ها در بسته بندی های یخچالی وارد سوپرمارکت های ایرانی شد با همین اسم سر زبان ها افتاد و اتفاقا محبوبیت زیادی هم به دست آورد، چون تقریبا بی رغیب بود برای همین هم برند های مختلف سراغ آن رفتند و حالا معروف ترین برندی که کلاب فراوری می نماید نامی نو است.

کلاب ها با وجود اینکه یکی از پیشکسوت ها بین ساندویچ های سرد آماده محسوب می شوند، اما به چند علت در حال واگذاری محبوبیت شان به رقبای جدیدی هستند که پرقدرت وارد صحنه شده اند. یکی اینکه کلاب که کلا متشکل از دو عدد نان تست و چند پر ژامبون و یک پر پنیر گودا است، با حجم غذایی که یک ایرانی برای ناهار یا شام مصرف می نماید هیچ سنخیتی ندارد و بیشتر می تواند به عنوان عصرانه یا برای برخی ها صبحانه مصرف گردد.

مگر اینکه مشتری گرسنه تصمیم بگیرد بیشتر از یک عدد کلاب بخرد که این کار هم چندان منطقی نیست، چون قیمت دو کلاب بیشتر از قیمت یک ساندویچ آماده دیگر تمام می گردد. از طرف دیگر پنیر گودای موجود بین ورق نان تست هم در حالت سرد چندان به مذاق ایرانی ها خوش نمی آید و همین هم می تواند دلیل دیگری باشد که مشتری ها به بقیه انواع ساندویچ های سرد بیشتر روی خوش نشان بدهند.

هیدا، هایدای نوستالژیک

ساندویچ های عظیم مملو از ژامبون که پر از کاهو و گوجه بودند و از آن ها سس مایونز می چکید؛ این توصیف کسانی است که نزدیک به 17 سال پیش برای اولین بار تجربه خریدن و خوردن ساندویچ های هایدا را داشتند و همین تجربه شیرین بازار این ساندویچ ها را کاملا رونق داد. حالا چند سالی است که همین برند ساندویچ های سرد سوپرمارکتی فراوری می نماید.

اما این ساندویچ ها کجا و آن ساندویچ های پر و پیمان کجا؟ حالا نه تنها از آن حجم ژامبون خبری نیست بلکه سس مایونز هایدا هم آب رفته و کاهو کلا جایش را به چند برگ گوجه و خیارشور داده، اما باز هم ساندویچ های ژامبون هایدا پای ثابت یخچال سوپرمارکت ها هستند و بین ژامبون خور ها هواداران خودشان را دارند. البته این وسط برند هرمس هم مدتی است که به رقابت با هایدا پرداخته و در بسته بندی به مراتب شیک تر از هایدا ساندویچ یخچالی ژامبون می فروشد.

تخم مرغ برای ورزشکار ها

همزمان با رونق دریافت بازار ساندویچ های آماده، تلاونگ هم وارد بازی شد آن هم با اتکا به مهم ترین تخصصش یعنی تخم مرغ و البته به پشتوانه بسته بندی شیک، جمع و جور و خوش رنگ. تلاونگ دو مدل ساندویچ سرد روانه فروشگاه ها کرد که به نظر می رسید جامعه هدف آن ورزشکاران باشند، چون چه کسی غیر از ورزشکاری که باید یک میان وعده پروتئینی قوی دریافت کند سراغ ساندویچ سفیده تخم مرغ می رود؟

اما مزه خوب ساندویچ های سفیده تخم مرغ تلاونگ که ساده و فلفلی هستند، باعث شده در بین غیر ورزشکار ها هم جای خودش را باز کند. دومین مدل ساندویچ های سرد تلاونگ، ساندویچ فیله مرغ است که در بسته بندی شبیه همان ساندویچ های سفید تخم مرغ فراوری می گردد و همین می تواند تا اندازه ای مشتری را به اشتباه بیندازد. این را هم بگوییم که اگرچه ساندویچ های سرد تلاونگ کیفیت و بسته بندی خوبی دارد، اما از نظر قیمت ممکن است برای مصرف کننده ایرانی چندان مقرون به صرفه به نظر نرسد، چون با وجود اندازه کوچک، هم قیمت یا کمی گران تر از ساندویچ های متوسط بقیه برند ها است.

طعم تازه مرغ

اول مطلب گفتیم که یک سری از برند ها آغاز به فراوری محصولاتی نموده اند که نه تنها امکان سرد مصرف شدن دارند بلکه گرم کردنشان هم هیچ مسئله ای ایجاد نمی نماید. ساندویچ های آماده برند های رباط، نامی نو و کاله از جمله معروف ترین برند هایی هستند که این ساندویچ ها را با پایه مرغ فراوری نموده و می فروشند.

یکی از نقاط قوت این ساندویچ ها تنوع نسبی آنها ست که برای مشتری ایرانی که تا قبل از این انتخابی غیر از ژامبون نداشته، نقطه قوت خیلی پررنگی محسوب می گردد. بین این برند ها رباط با وجود اینکه نسبت به دو رقیبش دیرتر وارد این بازار شده و کمتر اسم و رسم دار محسوب می گردد، اما توانسته با دادن تنوع به محصولاتش توجه بازار را جلب کند.

منبع: فرارو

به "راهنمای خرید ناهار از سوپرمارکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید ناهار از سوپرمارکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید