زمان برگزاری آزمون نهایی دانشگاه ارومیه تعیین شد

به گزارش وبلاگ اکسیژن، معاون آموزشی دانشگاه ارومیه گفت: بازه زمان برگزاری آزمون نهایی دانشگاه از 15 خرداد تا 15 مرداد ماه است؛ یعنی هر زمانی که استاد اعلام کند درس خود را به سرانجام رسانده امکان برگزاری امتحان وجود دارد.

زمان برگزاری آزمون نهایی دانشگاه ارومیه تعیین شد

علیرضا مظفری، معاون آموزشی و تحصیلات و تکمیلی دانشگاه ارومیه در تبادل نظر با خبرنگار وبلاگ اکسیژن، درباره زمان حذف دروس دانشجویان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی دانشگاه ها کلاس های دانشجویانی به صورت مجازی برگزار می گردد در این راستا، دانشجویانی که در این ترم خواهان حذف درس هستند می توانند از 14 تا 24 اردیبهشت ماه به وسیله سامانه ای که راه اندازی خواهد شد درخواست خود را ارائه دهند.

مظفری در ادامه مطرح نمود: در ترم های گذشته برای دانشجویانی که خواهان حذف اضطراری بودند محدودیتی وجود داشت، اما با توجه به بحران به وجود آمده این محدودیت را برداشته شده است.

معاون آموزشی دانشگاه ارومیه گفت: فقط باید دانشجویان به این نکته توجه نمایند که تعداد واحد ها بعد از حذف اضطراری نباید کمتر از 10 واحد باشد و همچنین اساتید می توانند از هرکلاس فقط با 20 حذف درصد از دانشجویان موافقت نمایند.

وی توضیح داد: دانشجویان برای حذف ترم با احتساب باید با توجه به زمان اعلام شده درخواست خود را ارائه دهند و در این مورد هم فقط 20 درصد از هر ورودی می تواند ترم خود را حذف کند و حذف بدون احتساب را هم به وسیله کمیسیون مواد خاص باید اعمال نمایند و دانشجویان هم به وسیله سامانه سجاد می توانند درخواست خود را ارائه دهند.

وی با اشاره به زمان برگزاری آزمون نهایی دانشگاه ارومیه اضافه کرد: اگر تا خاتمه ترم شرایط برگزاری کلاس ها غیر حضوری باشد شیوه و نوع اخذ آزمون نهایی با استاد است و دانشگاه دخالتی در این مورد ندارد.

مظفری در ادامه گفت: با توجه به شرایط پیش آمده بازه زمان برگزاری آزمون نهایی دانشگاه از 15 خرداد تا 15 مرداد ماه است. یعنی هر زمانی که استاد اعلام کند سرفصل درس خود را به خاتمه رسانده امکان برگزاری امتحان است و بعد این بازه زمانی نمرات را برای دانشگاه ارسال می نمایند.

معاون آموزشی دانشگاه ارومیه در ادامه بیان نمود: نکته قابل توجه این است که نمراتی که هیئت علمی برای ما ارسال می نمایند به صورت موقت خواهد بود و در ترم بعد که دانشجو و اساتید در دانشگاه حضور پیدا کردند اساتید این اختیار را دارند که با توجه به مجازی بودن کلاس ها راستی آزمایی را انجام دهند.

وی با اشاره به برگزاری دورس عملی دانشجویان هم گفت: دروس عملی که نتوانستیم در این ترم برگزار کنیم را به صورت ناتمام ثبت خواهیم کرد و اگر دانشجویان توانستند تابستان حضور پیدا نمایند به صورت فشرده برگزار خواهد شد و اگر این امکان هم صورت نگرفت در ترم آینده برگزار خواهد شد و حذف دورس عملی امکان پذیر نیست.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "زمان برگزاری آزمون نهایی دانشگاه ارومیه تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان برگزاری آزمون نهایی دانشگاه ارومیه تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید