شمار موارد کرونا در آمریکا از 4 میلیون گذشت ، شمار تلفات به 144000 نفر رسید

به گزارش وبلاگ اکسیژن، شمار موارد کرونا در آمریکا فقط پس از 2 هفته از 3 میلیون به چهار میلیون رسید.

شمار موارد کرونا در آمریکا از 4 میلیون گذشت ، شمار تلفات به 144000 نفر رسید

به گزارش وبلاگ اکسیژن به نقل از بیزنس اینسایدر، آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز در روز پنجشنبه 2 مرداد نشان می دهد شمار موارد عفونت با ویروس کرونا در آمریکا به دست کم 4021000 مورد رسیده است.

شمار موارد کرونا در آمریکا 2 هفته پیش در 18 تیر از 3 میلیون مورد گذشته بود.

میزان عفونت ها با ویروس کرونا از آغاز پاندمی به طور مداوم در حال افزایش بوده است. 99 روز طول کشید که از هنگامی نخستین مورد کرونا در آمریکا در اول بهمن گزارش شد، شمار موارد عفونت به یک میلیون برسد. 43 روز بعد این شمار از 2 میلیون گذشت و فقط 28 روز بعد این رقم به 3 میلیون رسید.

شمار موارد جدید عفونت با ویروس کرونا در آمریکا با میزان بیش از 2500 مورد در ساعت در سراسر کشور در حال افزایش است که بیشترین میزان در دنیا به شمار می رود.

شمار مرگ های ناشی از کرونا تا روز پنجشنبه به 144000 مورد نزدیک شده است. مدل اصلی که برای تخمین زدن اثر شیوع کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به کار رفته است، پیش بینی میکند با ادامه فرایند فعلی شمار موارد مرگ ناشی از کرونا در این کشور تا 11 آبان از 219 هزار مورد بگذرد.

آمریکا روز پنجشنبه برای سومین روز متوالی تلفات بالای 1100 مورد ناشی از کرونا را گزارش کرد. آخرین باری که مرگ های ناشی از کووید-19 از 1000 مورد گذشته بود، در ماه مه (اردیبهشت) بود.

کانون شیوع کرونا در آمریکا از نیویورک به جنوب و غرب این کشور منتقل شده است و مقامات ایالتی و محلی در این مناطق بر سر چگونگی کاهش محدودیت ها و بازگشایی کسب وکارها اختلاف نظر شدیدی دارند.

الزام ساکنان به ماسک زدن در مکان های عمومی در این ایالت ها به اختلاف سیاسی شدیدی انجامیده است و بسیاری از محافظه کاران استدلال می نمایند که الزام به ماسک زدن مخالف قانون اساسی آمریکا است.

منبع: همشهری آنلاین

به "شمار موارد کرونا در آمریکا از 4 میلیون گذشت ، شمار تلفات به 144000 نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار موارد کرونا در آمریکا از 4 میلیون گذشت ، شمار تلفات به 144000 نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید