عراق، انهدام مخفیگاه های داعش در غرب الانبار، کاهش 90 درصدی حملات تروریستی به دو منطقه دیالی

به گزارش وبلاگ اکسیژن، انهدام مخفیگاه های داعش و کشف مقادیری سلاح در غرب عراق و نیز کاهش نود درصدی حملات تکفیری ها به دو منطقه در استان دیالی از مهمترین اخبار امنیتی این کشور است.

عراق، انهدام مخفیگاه های داعش در غرب الانبار، کاهش 90 درصدی حملات تروریستی به دو منطقه دیالی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اکسیژن به نقل از المعلومه، قطری العبیدی از فرماندهان حشد شعبی در استان الانبار از انهدام چهار مخفیگاه داعش در نوار مرزی با سوریه اطلاع داد و گفت: نیروهای فرماندهی عملیات الجزیره با حمایت نیروهای حشد شعبی و عشایری و با پشتیبانی نیروی هوایی عراق در عملیاتی پیشدستانه برای پاکسازی منطقه المشاریع از توابع بخش القائم در نزدیکی مرز با سوریه در استان الانبار، پیروز به انهدام چهار مخفیگاه داعشی شدند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ اکسیژن بخوانید. (کلیک کنید)

وی اعلام کرد: نیروهای امنیتی همچنین مقادیری سلاح از جنایتکاران داعشی کشف کردند. اطلاعات دقیق، موجب کشف و انهدام مخفیگاه داعش و کشف سلاح شد. عملیات علیه تکفیری ها همچنان ادامه دارد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی وبلاگ اکسیژن بخوانید. (کلیک کنید)

کاهش حملات داعش به 2 منطقه در استان دیالی

زحام الجبوری فرمانده تیپ دیالی حشد شعبی عراق امروز آدینه از کاهش حملات تروریستی به مناطق المقدادیه و اطراف ناحیه المنصوریه به میزان بیش از نود درصد اطلاع داد.

وی گفت: نیروهای حشد شعبی با همکاری سازمان های امنیتی و اطلاعاتی مناطق شمال المقدادیه و شمال شرق ناحیه المنصوریه را که از کانون های داعشی محسوب می شدند، امن کردند. رصد مستمر و به کارگیری دوربین های حرارتی در عملیات های غافلگیرکننده نقش مهمی در تامین امنیت این دو منطقه داشته است.

الجبوری اعلام کرد: مناطق اطراف المقدادیه و المنصوریه چند ماهی است که شاهد حمله ای نبوده است و مناطق به طور کامل به روی داعش و حملات آنها بسته شده است و هیچ روزنه ای برای نفوذ داعش نیست. نیروهای حشد شعبی اصل غافلگیری و انتقال از مرحله تثبیت و تحکیم به ابتکار عمل را در پیش گرفته اند که این منجر به پاکسازی مناطق و کانون های داعشی که همیشه محلی برای جولان تکفیری های تروریست بود، شده است.

لازم به ذکر است که محدوده فعالتی تیپ نداء دیالی که پس از سال 2014 و یورش داعش تاسیس شده است در اطراف المقدادیه و المنصوریه و حوض حمرین تا مرزهای ناحیه بنی سعد در جنوب غربی دیالی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عراق، انهدام مخفیگاه های داعش در غرب الانبار، کاهش 90 درصدی حملات تروریستی به دو منطقه دیالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، انهدام مخفیگاه های داعش در غرب الانبار، کاهش 90 درصدی حملات تروریستی به دو منطقه دیالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید