مهدی: تست کرونا توسط باشگاه ها صحیح اجرا نمی گردد

به گزارش وبلاگ اکسیژن، مسئول برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال می گوید بازیکنان باید هر روز قبل از تمرین شرایط بازیکنان توسط پزشک تیم آنالیز شوند و اگر تحت کنترل قرار دهیم ریسک کمتری را پذیرفته ایم.

مهدی: تست کرونا توسط باشگاه ها صحیح اجرا نمی گردد

به گزارش وبلاگ اکسیژن، سهیل مهدی در برنامه تهران ورزشی از رادیو تهران اظهار کرد: پروتکل بهداشتی که با باشگاه ها ابلاغ شد به بوندس لیگا مربوط نمی گردد. ما دستورالعمل بوندس لیگا را خواندیم و دستورالعمل اجرایی مسابقات را مطابق با شرایط استاندارد بهره برداری کردیم، نه مطابق با لیگ دیگری. هنوز هم دستورالعمل مسابقات را اجرایی نکرده ایم و آن دستور فقط از وزارت بهداشت آمده است.

او ادامه داد: باز شدن باشگاه ها یعنی این که کشور به سمت طبیعی شدن می رود. ما از باشگاه ها خواستیم اول تست دهند و بعد از ارائه دادن نتایج تست ها به ما یا فدراسیون پزشکی ورزشی، مجور شروع تمرینات را دریافت نمایند پس قاعدتا اگر کسی مبتلا شده باشد دیگر نباید تمرین برگزار گردد. چرا تیم هایی که موارد مبتلا به کرونا دارند تمرین می نمایند که نگردد کنترل کرد؟ عدم اجرای صحیح فرآیند باعث به وجود آمدن مسائل خواهد شد.

مهدی در پاسخ به این سوال که اعتمادی به تست های باشگاه ها ندارید؟ گفت: باید به مراجعی برای تست ها مراجعه نمایند که نظارت وجود داشته باشد. PCR تست تشخصی کروناست و ما به سمتی می رویم که ریسک را کاهش دهیم. اگر باشگاهی قبل از تست، تمریناتش را شروع می نماید، نتیجه اش این می گردد که شش بازیکن در یک باشگاه به کرونا مبتلا می شوند چرا که این ها احتمالا با هم تماس داشته اند.

او اضافه نمود: وظیفه پزشک تیم این است که در طول تمرینات هم علائم چک گردد و هر روز قبل از تمرین شرایط بازیکنان آنالیز گردد و اگر بازیکنان را تحت کنترل قرار دهیم ریسک کمتری را پذیرفته ایم اما چیزی که اکنون جای بحث دارد این است که ما اصلا نمی دانیم که تستی که تیم ها گرفته اند تست PCR یا تست دیگری است و خواهشم از تیم ها این است که این تست را انجام دهند و اجازه دهند فدراسیون پزشکی ورزشی و ایفمارک در این بحث تصمیم گیری نمایند چرا که باید مطابق استانداردها باشد.

مسئول برگزاری مسابقات با بیان این که امیدواریم تا ماه آینده شرایط بهتر گردد، گفت: وقتی معاونت وزارت بهداشت و مقامات عالی بهداشت می گویند ممکن است در فاز بعدی شرایط بدتر از این باشد، ما باید صبر کنیم تا ببینیم چه پیش خواهد آمد. من خودم را در صندلی قضاوت در این مورد قرار نمی دهم.

او در انتها اضافه نمود: در فاز تمرین اگر بازیکنانی که مبتلا شده اند به قرنطینه بروند و از تیم جدا شوند، منعی برای آماده سازی تیم وجود ندارد اما در فاز مسابقات موارد دیگری وجود دارد که باید آن ها را رعایت کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مهدی: تست کرونا توسط باشگاه ها صحیح اجرا نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهدی: تست کرونا توسط باشگاه ها صحیح اجرا نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید