نتایج تحقیقات: حفظ فاصله اجتماعی جان میلیون ها نفر را نجات می دهد

به گزارش وبلاگ اکسیژن، نتایج تحقیقات دانشگاه امپریال کالج لندن حاکی از اهمیت تصمیمات دولت های جهان برای مقابله با ویروس کروناست.

نتایج تحقیقات: حفظ فاصله اجتماعی جان میلیون ها نفر را نجات می دهد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اکسیژن به نقل از ساوت چاینا مورنینگ پست، نتیجه یک مدل ریاضی ایجاد شده توسط محققان دانشگاه امپریال کالج لندن حتی درصورت کاهش ارتباطات اجتماعی بین مردم ویروس کرونا می تواند در سال جاری میلادی جان 20 میلیون نفر از مردم جهان را بگیرد.

طبق این مدل اگر مردم اقدام به حفظ فاصله اجتماعی نمی کردند این بیماری قادر بود 40 میلیون نفر را به کام مرگ بکشاند اما حفظ فاصله اجتماعی می تواند باعث کاهش این رقم تا 40 درصد در بین مردم عادی و به نسبت 60 درصد در بین سالمندان شود.

به گفته این محققان اتخاذ تصمیمات سفت و سخت از سوی دولتها می تواند باعث کاهش بیشتر آمار مرگ و میر شود. آنها همچنین هشدارد دادند که تمام دولتها باید تصمیمات چالش برانگیزی در هفته ها و ماه های آینده اتخاذ کرده که زمان و نحوه حفظ فاصله اجتماعی یکی از مهمترین این تصمیمات است.

به اعتقاد این محققان اگر زودتر حفظ فاصله اجتماعی از سوی دولتها اجرا می شد و این فرایند ادامه می یافت، می توانست باعث کاهش 75 درصدی ارتباطات بین افراد شده و در نتیجه جان 38.7 میلیون نفر را نجات دهد.

نتایج تحقیقات این دانشمندان حاکی از آن است که تنها روشهایی که می توانند مانع از شکست سیستم بهداشتی در ماه های آینده شوند احتمالا ادامه حفظ اقدامات در راستای فاصله اجتماعی است که در حال حاضر در بسیاری از کشورهایی که با کرونا دست به گریبان هستند اجرا می شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نتایج تحقیقات: حفظ فاصله اجتماعی جان میلیون ها نفر را نجات می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج تحقیقات: حفظ فاصله اجتماعی جان میلیون ها نفر را نجات می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید