نتیجه معدوم سازی جوجه های یک روزه گرانی مرغ است

به گزارش وبلاگ اکسیژن، رئیس اتاق بازرگانی تهران در واکنش به معدوم سازی جوجه های یک روزه گفت: احتمالاً چند ماه آینده نتیجه معدوم سازی امروز، باعث کمبود مرغ در بازار خواهد شد و افزایش قیمت مرغ برای مصرف کننده رقم می خورد.

نتیجه معدوم سازی جوجه های یک روزه گرانی مرغ است

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ اکسیژن، مسعود خوانساری در واکنش به خبر معدوم سازی جوجه های یک روزه در پیام توییتری نوشت: چند روزیست کلیپی در مورد از بین بردن جوجه های یک روزه در فضای مجازی منتشر شده و دیدن این صحنه ها مردم را آزرده خاطر کرده است. متاسفانه بازار مرغ تابع عرضه و تقاضا نیست بلکه به دلیل گذاری دولتی کاملا تحت تاثیر نظام غیر رقابتی واقع شده است.

وی در ادامه این پیام خاطر نشان کرد:در حال حاضر به خاطر کاهش قیمت مرغ و افزایش قیمت خوراک پرورش جوجه برای مرغدار صرفه ناپذیر شده و معدوم سازی اجرا شده است و احتمالاً چند ماه آینده نتیجه معدوم سازی امروز، باعث کمبود مرغ در بازار خواهد شد و افزایش قیمت مرغ برای مصرف کننده رقم می خورد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران در پایان این پیام راهکار این مشکل را این دانست که دولت دست از دخالت برداشته و اجازه دهد بازار تحت نظر تشکل های مربوطه فرایند منطقی را طی کند، در این صورت شاهد این نوع معدوم سازی ها یا افزایش قیمت نخواهیم بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نتیجه معدوم سازی جوجه های یک روزه گرانی مرغ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتیجه معدوم سازی جوجه های یک روزه گرانی مرغ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید