نگاهی به فضای جذاب MSI Click BIOS 5

به گزارش وبلاگ اکسیژن، مشخصا بایوس یکی از قسمت های جذاب و مهم هر مادربردیست، جایی که کاربران می توانند بسیاری از تنظیمات را دست کاری کرده یا به اورکلاک بپردازند و در واقع چیزی فراتر از سیستم عامل ها را تجربه کنند. قصد داریم نگاهی به MSI Click BIOS 5 داشته باشیم.

نگاهی به فضای جذاب MSI Click BIOS 5

بایوس مدرن UEFI یا Unified Extensible Firmware Interface به شکلی طراحی شده تا استفاده از آن آسان باشد. نه تنها Click BIOS 5 این امر را با موفقیت به اتمام رسانده بلکه فرقی نمی کند شما از یک مادربرد کلاسیک، پرو، گیمینگ یا اورکلاکینگ MSI استفاده کنید، زیرا همگی از این نوع بایوس بهره مند هستند. پس اجازه دهید ببینیم قابلیت های Click BIOS 5 چه نکاتی هستند.

Game Boost

در حالی که برخی گیمرها دوست دارند تا با تنظیمات اورکلاک نیز بازی و بیشتر کارایی را در بازی ها تجربه کنند، برخی راه های ساده تر را ترجیح می دهند. راهکار خوب MSI در این زمینه Game Boost است که تنها یک کلید برای افزایش کارایی بدون قدم های سنتی و همچنین هر گونه نگرانیست.

A-XMP / XMP

A-XMP و XMP نام هایی متفاوت با قابلیت ها و نتایج یکسان هستند. در حالی که مادربردهای اینتل پشتیبانی از اورکلاک حافظه را با XMP ممکن می کنند، همین امکان در مادربردهای AMD با عنوان A-XMP شناخته می شود. این کلید می تواند پروفایل اورکلاک ماژول حافظه شما را فعال کند. تنها یک کلیک این امر را ممکن می کند. البته در همین حال شما قابلیت های دیگری نیز مانند Memory Try It برای دست یابی به تنظیمات بسیار بیشتر حافظه و همچنین Memory Z برای دریافت اطلاعات حافظه را نیز در اختیار خواهید داشت.

M-FLASH

فلش یا نصب بایوس نیاز به اعمال پیچیده ای ندارد و M-FLASH این فرایند را برای شما به راحت ترین شکل ممکن تغییر خواهد داد. تمام کاری که نیاز است انجام دهید، قرار دادن فایل بایوس درون یک حافظه جانبی (USB Flash) و تنها یک کلیک برای آغاز فرآیند نصب توسط M-FLASH است.

نظارت و کنترل سخت افزار و فن ها

نظارت روی سخت افزار بسیار مهم است، بخصوص اگر شما علاقه دارید پیکربندی های مختلف یا اورکلاک را تجربه کنید. نگاهی به MSI Click BIOS 5 نشان می دهد که کاربران به شکل همزمان قادر هستند روی سخت افزار خود نظارت داشته باشند و تمام مشخصات مورد نیاز را دنبال کنند.

مشخصا سیستم خنک کننده و البته نویز ایجاد شده نیز برای کاربران مهم است. Click BIOS 5 به شما کنترل کاملی روی فن ها خواهد داد، شما می توانید خنک کنندگی را بهبود بخشید یا برعکس سعی کنید نویز کلی سیستم را کاهش دهید.

Secure Erase Plus

حذف داده ها نمی تواند تضمین کند که آنها بازیابی نشوند. MSI Secure Erase+ داده های شما را از روی حافظه ذخیره سازی به شکل دائمی حذف خواهد کرد. این قابلیت به شما اجازه می دهد تا اطلاعات حساس و مهم خود را بدون هیچ ردپایی حذف کنید.

M.2 GENIE

Click BIOS 5 اجازه می دهد تا پیکربندی RAID 0 را با استفاده از چند کلیک روی M.2 SSDهای خود اجرا کنید. RAID 0 پیکربندیست که باعث افزایش کارایی ورودی / خروجی بوسیله گسترش بارگذاری روی دستگاه های ذخیره سازی بیشتر می شود.

حالت ساده / پیشرفته

زمانی که شما قصد چند تغییر کوتاه در بایوس را داشته باشید بهتر است از حالت ساده استفاده کنید. در غیر این صورت حالت پیشرفته با توجه به تنظیمات مختلف راه کارهای متفاوتی را پیش روی شما قرار می دهد. MSI Click BIOS 5 با دو حالت EZ و Advanced همراه است تا هر کاربری را پوشش دهد.

پروفایل های اورکلاک

در حالی که شما تلاش می کنید تا به بالاترین سطح کارایی و محدودیت در سیستم بدون فدا کردن پایداری بروید، خسته کننده خواهد بود که مقادیر را مدام تنظیم کنید. مادربردهای MSI با پروفایل های اورکلاک همراه است تا شما بسته به نیاز خود آنها را تنظیم نموده و با یک کلیک فعال کنید.

مشخصات پردازنده

بررسی مشخصات سخت افزاری باید به ساده ترین روش ممکن انجام شود و Click BIOS 5 همین امر را به راحتی فراهم می کند. بررسی پردازنده و مقایسه مشخصات آن با مشخصات رسمی باعث می شود که متوجه شوید یک محصول اشتباه را تهیه ننموده اید.

در کنار هم نگاهی با MSI Click BIOS 5 داشتیم، هر چند که قابلیت های این بایوس جذاب به همین جا ختم نمی شود و می توانید با کاوش در آن به نکات بسیار بیشتری دسترسی پیدا کنید.

منبع : شهر سخت افزار

منبع: آی تابناک

به "نگاهی به فضای جذاب MSI Click BIOS 5" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی به فضای جذاب MSI Click BIOS 5"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید