نگرانی ناتو از تصمیم آمریکا برای خروج از معاهده آسمان های باز

به گزارش وبلاگ اکسیژن، کشورهای اروپایی عضو ناتو نگرانی و نارضایتی خود را از تصمیم ایالات متحده برای خروج از معاهده آسمان های باز اعلام کردند.

نگرانی ناتو از تصمیم آمریکا برای خروج از معاهده آسمان های باز

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اکسیژن به نقل از رویترز، یک مقام ارشد سازمان ناتو گفت: اعضای اروپایی ناتو روز آدینه به آمریکا اعلام کردند که از تصمیم این کشور برای خروج از معاهده آسمان های باز بین 35 کشور که اجازه پرواز هواپیماهای شناسایی بر فراز کشورهای عضو این پیمان را می دهد، نگران و ناراضی هستند.

بر اساس این گزارش، مقام های ارشد دولت ترامپ که روسیه را به نقض مفاد این پیمان متهم نموده اند، روز پنجشنبه گفتند که واشنگتن طی شش ماه آینده رسماً از این پیمان خارج خواهد شد.

این اقدام آمریکا شک و تردیدهای زیادی را درباره این مسئله به وجود آورده است که آیا واشنگتن عملاً به دنبال تمدید پیمان نیواستارت 2010 هست یا نه. این پیمان محدودیت هایی را علیه استقرار تسلیحات هسته ای روسیه و آمریکا وضع می نماید.

این مقام ناتو اضافه کرد: سفرای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ناتو در واکنش به این تصمیم آمریکا تشکیل جلسه داده و موافقت خود را با اهمیت کنترل تسلیحات اعلام نموده و خواهان پایبندی روسیه به تعهداتش شدند. بعضی از کشورهای عضو ناتو نیز نگرانی خود را نسبت به تصمیم آمریکا برای خارج شدن از پیمان آسمان های باز اعلام کردند.

بعضی متحدان آمریکا از این مسئله نگران هستند که خروج واشنگتن در نهایت منجر به خروج روسیه نیز از این پیمان گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نگرانی ناتو از تصمیم آمریکا برای خروج از معاهده آسمان های باز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی ناتو از تصمیم آمریکا برای خروج از معاهده آسمان های باز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید