ورزشکار پارالمپیکی که سه بار کرونا را به زانو درآورد

به گزارش وبلاگ اکسیژن، دوومیدانی کار پارالمپیکی در پرتاب نیزه گفت: تا به امروز سه بار به بیماری کرونا مبتلا شدم که با یاری ورزش توانستم آن را به زانو درآورم.

ورزشکار پارالمپیکی که سه بار کرونا را به زانو درآورد

حامد امیری در گفت وگو با وبلاگ اکسیژن، درباره ابتلایش به کرونا اظهار کرد: برای اولین بار در مسابقات جهانی امارات به بیماری کرونا مبتلا شدم که در آن موقع اطلاعی نسبت به این بیماری نداشتم. حالم به حدی بد بود که از شروع مسابقات در بیمارستان بستری بودم اما با این حال توانستم در پرتاب نیزه رکورد 28.97 را به ثبت برسانم و به مدال طلا دست پیدا کنم. البته بعد از ثبت این رکورد دوباره راهی بیمارستان شدم و تجربه بسیار سختی را در امارات داشتم.

وی گفت: برای دومین بار به صورت خفیف در فروردین سال جاری به این بیماری مبتلا شدم که البته شرایطم خیلی حاد نبود و توانستم بعداز مدت کوتاهی تمرینات خودم را شروع کنم. سومین بار در شهریور سال جاری کرونا را تجربه کردم ولی شرایطم برای سومین بار بسیار بد بود به طوری که 80 درصد ریه خود را بر اثر کرونا از دست دادم و واقعا نفس کشیدن برایم سخت بود. در سومین بار مرگ را به چشم خودم و اصلا حالم خوب نبود به طوری که آرزو می کردم ای کاش روزی برسد که بتوانم یک لیوان آب بخورم. گلویم زخم شده بود و واقعا نمی دانستم که زنده خواهم ماند یا خیر.

وی اضافه نمود: در عمرم چنین دردی را تحمل ننموده بودم. خدا را شکر با آمپول های تقویتی که در طی یک ماه گذشته به بدنم تزریق شد، توانستم برای سومین بار کرونا را به زانو درآورم. الان نیز چند روزی است تمرینات خود را شروع کردم و در اولین پرتاب توانستم 30 متر و 60 سانت را تجربه کنم هر چند 25 کیلو وزن کم کردم و از نظر بدنی بسیار ضعیف شده ام، اما با این حال باز هم با این رکورد می توانم در توکیو به مدال طلا دست پیدا کنم.

دارنده مدال طلا مسابقات جهانی امارات در پاسخ به این پرسش که چطور شد برای سومین بار به بیماری کرونا مبتلا شد، گفت: در خرم آباد ما یک سالن تخصصی برای ورزشکاران جانباز و معلول داریم که معمولا تعداد مراجعه نماینده به این سالن بسیار زیاد است. متأسفانه در این سالن نه فاصله گذاری اجتماعی رعایت می گردد و نه ورزشکارانی که می خواستند از امکانات این سالن استفاده نمایند، ماسک می زدند. رئیس هیأت جانبازان و معلولان خرم آباد نیز رسیدگی خاصی به این موضوع نداشت. من چون در خرم آباد فضایی برای تمرین نداشتم برای انجام تمرینات و پرتاب مجبور بودم از این سالن استفاده کنم و همین عامل سبب شد که برای سومین بار به کرونا مبتلا شوم. الان از ترسم دیگر جرأت نمی کنم به این سالن بروم. واقعا برای سومین بار مرگ را جلوی چشمان خود دیدم.

وی ادامه داد: با وجود اینکه در استان لرستان، تنها ورزشکار طلایی دوومیدانی من هستم اما تا به امروز ریالی نه به وسیله هیأت و نه از اداره کل ورزش جوانان استان لرستان دریافت نکردم و تنها تحت حمایت فدراسیون جانبازان و معلولان و کمیته ملی پارالمپیک بودم. در طی یک ماهی نیز که به خاطر کرونا بستری بودم کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون مرتب جویای حال من بودند و حمایت های لازم را از من داشتند.

امیری در پاسخ به این پرسش که آیا در حال حاضر از نظر تنفسی مسئله ای برای پرتاب ندارد، گفت: خوشبختانه شرایط ریه ام به حالت قبل برگشته و با آمپول های تقویتی که زدم الان خیلی بهتر شده ام. به طوری که در اولین روز تمرینات خود 57 پرتاب داشتم. البته این تعداد برای من خیلی کم است و من باید پرتاب های خود را در طول روز به 200 پرتاب برسانم.

امیری با بیان اینکه از اول آبان تمرینات خود را در اردوی کیش شروع می کنم، خاطر نشان کرد: با حمایت کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون جانبازان و معلولان قرار است از اول آبان تمرینات خود را در کیش شروع کنم و تا سرانجام سال در کیش خواهم بود تا بتوانم خود را برای پارالمپیک توکیو آماده کنم. به هر صورت با شرایطی که برای من کمیته ملی پارالمپیک فراهم نموده است، قطعا می توانم دوباره به روزهای اوج قبل خود برگردم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا در مرحله دوم رکوردگیری شرکت خواهد نمود یا خیر، اضافه نمود: من چون در نیزه کسب سهمیه نموده ام سعی دارم در وزنه نیز سهمیه کسب کنم تا در صورت امکان در پارالمپیک توکیو در دو ماده شرکت کنم. در حال حاضر در نیزه هیچ مسئله ای ندارم و بالاترین رکورد را به ثبت می رسانم. سعی دارم در فاصله چند ماهی که تا مرحله دوم رکوردگیری باقی مانده بتوانم در رکوردگیری وزنه نیز شرکت کنم و در این ماده نیز سهمیه پارالمپیکی را کسب کنم. البته در اسفندماه قرار است به مسابقات بین المللی فزاغ امارات اعزام شوم، اگر شرایط اعزام فراهم گردد برای کسب سهمیه به امارات می روم در غیر این صورت اسفند در مرحله دوم رکوردگیری دوومیدانی برای کسب سهمیه در وزنه رقابت خواهم کرد.

امیری تأکید کرد: برای این که بعد از کسب مدال برای دوومیدانی کاران شائبه ای از نظر دوپینگ پیش نیاید از مسئولان وادا تقاضا دارم که قبل از حضور ورزشکاران در مرحله دوم رکوردگیری حتما در محل مسابقات حضور داشته باشند و از دو و میدانی کاراران تست دوپینگ به عمل آورند تا کسانی که رکورد بالایی را به ثبت می رسانند بدون دغدغه وارد تیم ملی شوند تا بعدا مشکلاتی برای ورزش کشور پیش نیاید. من خود اولین نفر هستم که دوست دارم قبل از شرکت در مرحله دوم رکوردگیری از من تست دوپینگ به عمل آورند که فردا مسئله ای از لحاظ دوپینگ پیش نیاید.

امیری در سرانجام از مسئولان فدراسیون جانبازان و معلولان و کمیته ملی پارالمپیک به خاطر حمایت های ویژه ای که از او داشتند، قدردانی و تشکر کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ورزشکار پارالمپیکی که سه بار کرونا را به زانو درآورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزشکار پارالمپیکی که سه بار کرونا را به زانو درآورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید