مقاله: چگونه گچ دیوار را ترمیم کنیم؟

به گزارش وبلاگ اکسیژن، در مرحله دوم شما پس از خالی کردن دیوار از آسیب ها و ناهمواری ها، باید آن را با گچ پر کنید. مواد گچ را داخل ظرفی مناسب بریزید و با آب مخلوط کنید. برخی مواقع ضروری است که قسمت خالی دیوار چند بار گچ کاری گردد. پس در زمان بازسازی ساختمان خود باید اجازه دهید که گچ اولیه تا حدودی خشک گردد. این کار یاری می نماید تا متوجه شوید گچ کاری را تا چند لایه باید انجام دهید تا دیوار یک دستی داشته باشید. این مرحله احتیاج به صبر و حوصله دارد و نتیجه آن کاملا به زمانی دارد که برای آن صرف می کنید.

مقاله: چگونه گچ دیوار را ترمیم کنیم؟

در مرحله آخر پس از اتمام کار گچ کاری، باید اطمینان حاصل کنید که دیوار دچار ناهمواری نشده باشد. می توانید این کار را با لمس کردن دیوار انجام دهید. چنانچه دیوار شیب داشت، با بتونه کاری شیب را از بین ببرید. در آخر پس از خشک شدن بتونه، می توانید مرحله رنگ کاری را آغاز کنید و کار بازسازی ساختمان خود در این بخش را به انتها ببرید.

در مرحله اول باید قسمت تخریب شده را از دیوار جدا کنید. این کار را می توان با استفاده از یک تیغ یا کاردک مخصوص انجام داد. در این مرحله دیوار باید کاملا از ناهمواری ها صاف گردد تا سطحی کاملا یکدست درست گردد. برای اطمینان بیشتر می توانید از سمباده بهره ببرید.

در زمان بازسازی ساختمان و در اولین مرحله برای ترمیم گچ تخریب شده دیوار، باید علت آن را پیدا کنید. بعد از بر طرف کردن علت، مرحله ترمیم را آغاز کنید. میزان غلظت گچ بستگی به نوع کارتان دارد؛ در نتیجه سعی کنید که گچ خشک بخرید تا میزان غلظت آن را خودتان معین کنید.

منبع مقاله: چگونه گچ دیوار را ترمیم کنیم؟

به "مقاله: چگونه گچ دیوار را ترمیم کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: چگونه گچ دیوار را ترمیم کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید