8 درمان خانگیِ سریع برای از بین بردن جوش های سرسیاه

به گزارش وبلاگ اکسیژن، جوش های سر سیاه معمولا روی بینی و چانه به وجود می آیند که با راه چاره های خانگی رفع می شوند.

8 درمان خانگیِ سریع برای از بین بردن جوش های سرسیاه

به گزارش وبلاگ اکسیژن، جوش های سرسیاه از نوع جوش های چرکی نیستند که مسائل گوارش، کبد یا اختلالات هورمونی را در بدن خبر دهند. این جوش ها با آلوده شدن منافذ باز چربی در پوست پدید می آیند. جوش های سرسیاه نوعی هستند که با پاک سازی منظم و مناسب به راحتی از بین می فرایند. در ادامه 8 راه درمان خانگی جوش های سرسیاه را پیشنهاد می دهد.

1. جوش شیرین و آب

یک قاشق مرباخوری جوش شیرین را در 100 سی سی آب حل کنید سپس به یاری پنبه، آن را به مناطقی که جوش سرسیاه دارند بمالید. بعد از 10 دقیقه آب کشی کنید.

جوش شیرین موردی است که در آشپزخانه هر خانه پیدا می گردد. جالب است بدانید که جوش شیرین برای از بین بردن جوش های سرسیاه بسیار کاربرد دارد. جوش شیرین با آب، محلولی باز (اصطلاح شیمی) به دست می دهد که برای پاک سازی بسیار مناسب است. استفاده به اندازه از این محلول به علت طبیعی بودن جوش شیرین ضرری ندارد. در صورت استفاده بیش از اندازه، پوست چربی خود را از دست داده و خشک می گردد.

2. شکر قهوه ای

یک قاشق مرباخوری شکر قهوه ای، عسل و نیمی از لیمو تازه را با هم ترکیب نموده و روی جوش های سر سیاه قرار دهید. 5 دقیقه قبل از آب کشی، این ترکیب را بر روی پوست ماساژ دهید. بعد از 20 دقیقه آب کشی کنید. این ماسک برای انواع مختلف پوست مناسب است.

3. روغن درخت چای

کارشناسان عقیده دارند روغن چای ماده ای است که اثری مستقیم بر درمان جوش های سرسیاه دارد. این روغن را می توانید در محصولاتی مانند صابون و شامپو بهره ببرید یا این که به طور مستقیم و خالص روغن چای را بهره ببرید.

4. زردچوبه

یک قاشق چای خوری را در کمی روغن نارگیل یا آب حل کنید و به مدت 10 الی 15 دقیقه روی صورت بگذارید. زردچوبه به علت داشتن خاصیت آنتی باکتریال، باعث پاک سازی و ضد عفونی شدن منافد سیاه پوست می گردد.

5. روغن نارگیل و شکر

مخلوط روغن نارگیل و شکر نوعی اسکراب (لایه بردار) پوست است که می توانید علاوه بر پاک سازی جوش های سرسیاه، برای تمامی بدن بهره ببرید.

6. شیر و عسل

یک قاشق غذاخوری عسل را با یک قاشق چای خوری شیر ترکیب نموده و به مدت 15 دقیقه بر روی پوست بگذارید. شیر به علت داشتن لاکتیک، سلول های مرده پوست را پاک سازی می نماید. عسل خاصیت ترمیم کنندگی دارد که می تواند یاری به برطرف جوش های سرسیاه، جای جوش و لک کند.

7. چای سبز

بعد از دم کردن چای سبز برگ های دم شده را که اصطلاحا تفاله می نامیم به مدت 20 دقیقه روی پوست خود قرار دهید. چای سبز به علت داشتن خاصیت آنتی اکسیدان قوی قادر به پاک سازی و بازسازی پوست است.

8. سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ را روی پوست خود پخش کنید و سپس با دستمال کاغذی روی سفیده تخم مرغی را که روی پوست است بپوشانید (به جز دهان و چشم). بعد از 20 دقیقه دستمال های کاغذی را از پوست جدا کنید و سپس آب کشی کنید. سفیده تخم مرغ خاصیت چسبندگی دارد و این ماسک باعث می گردد چربی های آلوده که به رنگ سیاه درآمده اند به دستمال کاغذی بچسبند و لایه برداری صورت گیرد.

منبع: د هلثی ترجمه از ایرنا

منبع: همشهری آنلاین

به "8 درمان خانگیِ سریع برای از بین بردن جوش های سرسیاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 درمان خانگیِ سریع برای از بین بردن جوش های سرسیاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید