اولین سامانه بارشی جدی چهارشنبه وارد کشور می گردد ، باران های سال جاری سیل آسا نیست

به گزارش وبلاگ اکسیژن، مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی به پیش بینی آخرین شرایط بارش ها در روز های پایانی سال 98 و روز های ابتدایی سال آینده پرداخت.

اولین سامانه بارشی جدی چهارشنبه وارد کشور می گردد ، باران های سال جاری سیل آسا نیست

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ اکسیژن، صادق ضیاییان، مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی گفت: پیش بینی ما برای روز های پایانی سال بارش های خفیفی در استان های کرمان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، گلستان، مازندران و در شمال غرب کشور است و به طور کلی نوار غربی کشور بارش های پراکنده و خفیفی را خواهند داشت.

وی ادامه داد: اولین سامانه بارشی جدی روز چهارشنبه 28 اسفندماه وارد کشور می گردد و از این روز بارش های خوبی را در نیمه غربی کشور خواهیم داشت و استان های لرستان، شمال استان خوزستان، استان کهگلویه بویر احمد از بارش های خوبی برخوردار خواهند بود و استان های گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی و شرق استان یزد در روز پنج شنبه هوای بارانی را خواهند داشت.

مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی در پیش بینی روز های ابتدای سال آینده نیز توضیح داد: در روز اول فروردین سال 99 بارش های پراکنده ای را در نوار غربی خواهیم داشت.

ضیاییان در پیش بینی هوای تهران نیز اعلام نمود: هوای تهران نیز در روز سه شنبه ناپایداری و بارش های پراکنده ای را ممکن است ببینیم، ولی آن قدر قابل توجه نیست، ولی در روز چهارشنبه احتمالا بارش های بهتری خواهیم داشت.

مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی در پاسخ به این سوال که آیا محتمل است همچون سال گذشته باران های سیل آسایی را در بعضی استان های کشور داشته باشیم، توضیح داد: پیش بینی ما این است که پیش بینی ها مناسب و خوب است و ما امیدواریم که منجر به سیل نگردد چراکه پیش بینی سیل سه تا چهار روز قبل از آن قابل تشخیص است، اما به طور کلی اگر بارش ها زیاد است، اما فعلا نقشه ها نشان می دهد که مانند سال گذشته نیست و هرچه نزدیک تر شویم می توانیم پیش بینی دقیق تری داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اولین سامانه بارشی جدی چهارشنبه وارد کشور می گردد ، باران های سال جاری سیل آسا نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین سامانه بارشی جدی چهارشنبه وارد کشور می گردد ، باران های سال جاری سیل آسا نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید